Trojstretnutie

Brandýs nad Orlicí
1. - 3. jún 2023

1. jún 2023

Po niekoľkých hodinách jazdy sme šťastne, plní očakávania dorazili  do českého mestečka Brandýs nad Orlicí, kde sme boli milo prijatí našimi hostiteľmi.

Po príhovore pána riaditeľa MŠ a ZŠ Jana Amose Komenského v Brandýse nad Orlicí sme sa dozvedeli, kde strávime najbližšie dve noci, u koho budeme ubytovaní. Neskôr sme boli zaradení do skupín, v ktorých sme ďalší deň plnili rytierske úlohy. 

Podvečer každá zo škôl predstavila krátky program, ktorý si žiaci základných škôl z Čiech, Slovenska i Maďarska pripravili.

2. jún

Piatkový program bol mimoriadne náročný. Okrem plnenia zadaných úloh sme boli na exkurzii na hrade, kde sme mali odborný výklad od historikov a archeológa o nálezoch, ktoré objavili a o tom, ako hrad vyzeral v minulosti. Po obede sme sa boli pozrieť na zámok, ktorý sa momentálne rekonštruuje.

Popoludní sme sa boli stratiť v labyrinte oproti pomníku učiteľa národov Jána Amosa Komenského.

Večer nám k dobrej večeri vyhrávala skupina Ťažká doba, utužovali sa priateľstvá a vládla dobrá nálada. Niektorí si dokonca aj zaspievali a zatancovali.

3. jún

Posledný deň dopoludnia sme ešte stále pracovali na rytierskych úlohách, porota naše výtvory vyhodnotila a odmenila nás mapou k pokladu.

Posledné chvíle s priateľmi vyzerali ako veľká autogramiáda. Podpisy na tričká, výmeny kontaktov i nejaké slzičky sa objavili. A my sme sa s priateľmi z troch krajín rozlúčili. Snáď sa stretneme opäť o rok v Tardosi.

Priatelia z Čiech, ďakujeme za príjemne strávené tri dni u Vás!

Mali sme sa SUPER!

Za fotografie ďakujeme Sarah Karácsonyovej a Monike Vanyovej.