Trojstretnutie

Tardos
13. - 15. jún 2024

Deň prvý

Trojstretnutie je stretnutie detí z troch škôl z troch štátov - Slovensko, Maďarsko a Česko. Po roku sme sa stretli v maďarskom Tardosi. Čakanie na príchod priateľov z Čiech si niektorí spríjemnili hraním futbalu s priateľmi z tamojšej školy.

Po zvítaní sa školy predstavili krátky kultúrny program. Po ňom nasledovalo rozdelenie do rodín, v ktorých deti strávili dve noci. Niektorí si noc užili v ubytovni pri jazere.

Deň druhý

Druhý deň sme sa vybrali do banského mesta Tatabánya, kde sme si prezreli miestnu školu, neskôr sme sa vybrali k najväčšej soche Turula v Maďarsku. V blízkom parku sme sa zabavili riešením hádaniek a plnením jednoduchých úloh.

Po výdatnom obede sme išli na Dračie lode v Tate. Neskôr sme navštívili folklórny festival s remeselným trhom s možnosťou zakúpenia suvenírov. Po kotlíkovom guláši sa deti vyšantili na diskotéke.

Deň tretí

Posledné predpoludnie sme strávili v Tardosi, kde sme zábavnou cestičkou prešli až do miestnej bane na červený mramor. V krátkej videoukážke sme videli ako ťažko sa kedysi pracovalo pri štiepaní kameňov.

Posledný nástup naznačoval, že naše stretnutie sa blíži ku koncu. Hostitelia sa s nami rozlúčili a všetci hostia poďakovali za možnosť zažiť pekné tri dni v príjemnej spoločnosti priateľov.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie o rok!